Ürün İade Şartları

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde “Webtaktik Bilişim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ” adına, “Mehmet Akif Ersoy Mah. 287. Cd No:7 D:1 (Golden Tower), 06200 Yenimahalle/Ankara” adresine aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir. İade gerçekleştirmek istediğinizde işlemlerinizin aksamaması için lütfen  “info@enkaotomasyon.com” eposta adresine bildirimde bulununuz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

– Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

– Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

– Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade kapsamındaki ürünü gönderdikten sonraki süreç aşağıdaki gibidir;

– Ürününüz enkaotomasyon.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

– İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

– İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumu e-mail ya da cep telefonunuza bilgi verilecektir.

İadesi onaylanmış ürünün geri ödemesi ile ilgili süreç aşağıdaki gibidir;

– Gönderdiğiniz ürün/ürünler, enkaotomasyon.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

– Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.

– Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

– Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

– Ödeme şekli “Havale/EFT” tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.

– Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

 

Garanti Şartları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

enkaotomasyon.com üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler imalatçı veya ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanacak olan faturaları lütfen özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.